کتاب گل هایی به یاد آلجرنون

اثر دانیل کیز از انتشارات معین - مترجم: مهرداد بازیاری-برندگان جوایز ادبی

Flowers for Algernon یک رمان علمی تخیلی نوشته شده توسط Daniel Keyes است. داستان یک مرد مبتلا به اختلال ذهنی که تلاش آزمایشی او برای اطلاعات، الگورنون، یک موش آزمایشگاهی فوق العاده ای است. چارلی در نوشته های خاطراتی می گوید که چگونه عمل مغزی IQ خود را افزایش می دهد و زندگی اش را تغییر می دهد. همانطور که روش تجربی اثر می گذارد، اطلاعات چارلیز گسترش می یابد تا آن که از پزشکانی که دگردیسی خود را طراحی کرده اند، فراتر رود. آزمایش به نظر می رسد یک پیشرفت علمی از اهمیت اساسی است - تا زمانی که Algernon وخامت ناگهانی و غیر منتظره خود را آغاز می کند. آیا همین اتفاق خواهد افتاد به چارلی؟


خرید کتاب گل هایی به یاد آلجرنون
جستجوی کتاب گل هایی به یاد آلجرنون در گودریدز

معرفی کتاب گل هایی به یاد آلجرنون از نگاه کاربران
من پیدا کردن آن را سخت به منظور قرار دادن به کلمات طیف گسترده ای از احساسات من تجربه در حالی که خواندن این داستان کمی از امید، پشتکار، حقیقت و بشریت است. وقتی که آن را به علم تخیلی می آید، قبل از اینکه خودم را به عنوان یک فن اعلام کنم، تردید دارم، به این دلیل که تنها مقدار مشخصی از بیگانگان، سفینه ها و جنگ های بین قومی که می توانم قبل از اینکه من شروع به پریشان شدن کنم، وجود دارد. صحنه های خوب عمل در یک سیاره دور تنها لذت من را از دست می دهد و کتاب هایی که بیشتر از این ژانر لذت برده ام، تمایل بیشتری به داستان های متمرکز بر بشریت است. من یک طرفدار بزرگ داستان علمی تخیلی هستم که به نظر نمی رسد بیش از حد دور است، چیزی که من می توانم پس از چند آزمایش دیگر علمی را فقط در گوشه قرار دهم - و این که چگونه در مورد Flowers for Algernon احساس می کنم، می توانم آن را به عنوان یک احتمال تصور کنم این امر برای من مهمتر است. این داستان در مورد چارلی گوردون است که با IQ 68 می تواند فقط امیدوار باشد که طبقه را در نانوایی جارو کند ... خوب، آن است که تا زمانی که او دعوت به شرکت در یک آزمایش که قبلا فقط آزمایش شده روی حیوانات این آزمایش یک عملیات است که به تدریج او را نابغه می سازد و به او اجازه می دهد که شخصیتی باشد که همیشه دلش می خواهد باشد. اما، همانطور که آدم و حوا در داستان ژنس ما همه می دانیم، هوش با قیمت می آید. چارلی می آموزد که افراد سال ها شناخته شده نیستند، همیشه به این فکر می کنند که جایی که او یک بار خنده را با دوستی همراهی می کند، به زودی متوجه می شود که این خیانت است. استفان فری یک بار گفت که هوش تقریبا به طور کامل در مورد قدرت حافظه شما است و چارلی گوردون این را از راه سخت پیدا می کند. خاطراتی که فراموش شده بودند، سیلاب می کنند و باعث درد می شوند. گل ها برای الجنرون ها به بسیاری از چیزهای مختلف نگاه می کنند: ناتوانی های ذهنی، طبیعت انسانی، هوش و عشق. این باعث شده من غمگین، عصبانی، نا امید و امیدوار کننده باشم، من باعث شد که من در رفتار مردم نقش خود را تکان بدهم و به خاطر چیزهای بسیار فوق العاده سپاسگزارم. حتی اگر اطلاعات چارلیز به فراتر از یک انسان عادی برسد، او هنوز خیلی عاطفی است و باید یاد بگیرد چیزهایی که دیگران آموخته اند، مدتها پیش. او نمی داند چه اتفاقی می افتد وقتی بدنش به زور به زن پاسخ می دهد و اغلب نمی فهمد که چرا یک نفر می گوید یک چیز، اما چیزی کاملا متفاوت است. بدرفتاری که وی به خاطر ناتوانی اش تحمل کرده است، از طریق سال ها به اولین مدرسه عمومی و حتی مادر خود ادامه می دهد. این یک داستان غم انگیز است که من را در مورد بسیاری چیزها فکر می کند و پایان دادن به چیزی که قلب من را شکست.

مشاهده لینک اصلی
وای من خیلی خوشحالم که بالاخره آن را خواندم. من تا به حال فقط خواندن قسمتهای آن قبل، اما کاملا با نشستن و خواندن کل چیز را از طریق. من حتی نمی دانم چه باید بگویم نمی توانم فریاد بزنم چون چارلی چطور کار می کند و من حدس می زنم که من فقط آرزو می کنم که راه درمانش نباشد، خیلی نزدیک به واقعیت است. همچنین نوعی دردناک است که باید سوالاتی مانند صمیمیت و هوش و خودآموزی را مطرح کنیم که در کتاب بسیار مطرح شده است. من حتی نمی دانم که آیا هر چیزی که من می گویم این است که حس کند، اما این کتاب واقعا به من می رسد و حالا من باید تنها باشم تا خودم را گول بزنم و خودم را با آن تطبیق دهم و ایده های جدیدی را که من در نظر گرفتم.

مشاهده لینک اصلی
قلب شکسته و زیبا. خواندن مورد نیاز، تا آنجا که من مربوط می شود.

مشاهده لینک اصلی
من برای اولین بار این کتاب را در کلاس هشتم خواندم، در کلاس انگلیسی من. من یادآور لذت بردن از آن بودم، در حالیکه مجذوب شده بودم که چگونه نویسنده تصویر را نقاشی کرد که واقعا خواندن مجله چارلیز را با استفاده از املای، دستور زبان و علائم مربوط به سطح چارلی در هنگام نوشتن مطالب انجام دادم. آنچه که من در آن زمان نمی دانستم این بود که افرادی که کتاب متنی را که من استفاده می کردم، ایجاد کردم، احساس می کردم که تمام فصل ها را از وسط کتاب خرد کرده ام. آنها احساس کردند که تمام قسمت ها به نام حفاظت از کودکان از @ bad @ مفاهیم مانند جنسیت، الکل و خشونت درست است. آنها در نظر نگرفتند که احتمالا این داستان را با دست نخورده و منتظر فرزندان بالغ شود تا آنها را تحویل دهند این داستان مسیر مناسبی بود. وقتی در کتابفروشی مورد استفاده قرار گرفتم، این بی عدالتی را یافتم و این داستان را در کلاس خواندنی خواندم من یک کپی را کشیدم و آن را خریدم. هنگامی که من به خانه رسیدم، به سمت راست پریدم و شروع به خواندن آن کردم، فقط برای گرفتن شوک در وسط کتاب که در آن ناگهان کل فصل در مورد این همسایه وجود داشت چارلی مشغول به کار است که من آن را به یاد داشته باشید. وقتی که این کتاب را به تازگی ترجمه کردم، چیزهای بیشتری وجود داشت که متوجه شدم از یک نسخه برای دانش آموزان کلاس هشتم برای خواندن استفاده می شد، و من فقط متوجه نشدم اولین بار که نسخه کامل را بخوانم چون آنها در با چیزهای جسورانه بیشتری نسبت به آغاز تحولات چارلیس. همه چیز را کنار می گذارم، این کتاب را نگاه می کنم که نگاه شگفت انگیز به طبیعت انسانی، شخصیت و توسعه است. به خوبی نوشته شده است و کار خوبی است که شما را به سمت چارلیز هدایت می کند، زیرا او از طریق این آزمایش بالا می رود. اگر در مدرسه همانطور که در ابتدا خواندید آن را بخوانید، به خودتان لطف کنید و یک کپی کامل از کتاب بخوانید تا بخوانید. درسهایی که توسط تمام کاراکترهای کتاب یاد گرفته شده است، به شما در مورد رفتار خود و دیگران فکر می کند. EDIT: چند نظر وجود دارد که نشان می دهد داستان داستان کوتاه است، احتمالا نسخه ای که در من خوانده ام کتاب درسی مدرسه، که بعدا به رمان گسترش یافت. من فقط می خواستم این یادداشت را به بررسی من اضافه کنم، به نظر می رسد بعضی از افراد بدون خواندن نظرات دیگر چپ نظر می دهند، بنابراین من هر دو نظر را به من اطلاع می دهد که از این واقعیت و نظرات خشمگین شده است که این کتاب سانسور شده است.

مشاهده لینک اصلی
من این 2 سال پیش به عنوان خوانده شده، قبل از اینکه من شروع به نوشتن بررسی دقیق تر. من قصد ندارم افکار من را از همان ابتدا تغییر دهم، اما من می خواهم افکار پدرانم را اضافه کنم. من این کتاب را به او کریسمس گذشته دادم و او بالاخره آن را خواند. او همانطور که من بود، به شدت توسط این رمان قلب شکوهمند شکوهمند نقل مکان کرد و او احساس کرد که نیاز به پیامی برای من ارسال می کند وقتی که او به پایان رسید تا چقدر تحت تاثیر قرار گرفته است. این اولین بار بود که من پیامی عاطفی در مورد یک کتاب به من داد تا با اجازه او، بیشتر این کلمات را در اینجا خواهم نوشت:Intelligence، یک هدیه یا یک دوره؟ بله، من کتاب را تمام کردم و توسط بسیاری از افکار غرق شدم. گلهای الجنرون یکی از آن کتابهایی هستند که بعد از خواندن شما متوجه میشوید که چقدر از دست داده اید، اگر بخواهید آن را بخوانید. ما می توانیم به چارلی یا هر یک از ما فکر کنیم که همانطور که هست، ما تجمع می یابیم و پس از آن کارهای سختی را از دست می دهیم. با این حال، به عنوان او، ما باید بدانیم که برای هیچ چیزی شکی نیست. دانش، تجمع، هر چند، شادی، غم و اندوه، همه آنها از یادگیری، کتاب ها، از اطراف ما هستند. اطلاعات ممکن است یک هدیه باشد، اما هنوز قیمتی دارد که ما باید پرداخت کنیم. @ بیشتر است، اما صحبت از پدر و دختر خصوصی است. من دوست دارم عشق خود را به کتاب های با پدرم به اشتراک بگذارم و هر بار که او را دوست دارم یکی از کتاب هایی که توصیه می کنم، عاطفی هستم. گلهای الجنرون را بخوانید! شگفت انگیز است، کلمات نمیتوانند آن را توصیف کنند. بررسی اصلی من: این کتاب فوق العاده است، یکی از موارد مورد علاقه من. این یک خواندن سریع است اما بسیار قدرتمند و دلهره آور است. من آن را در هواپیما خواندم و زمانی که شروع به گریه در انتهای کتاب کردم، کمی خجالت زده شدم. حتی اگر انتظار داشتم پایان دادن به نوشته ای که هنوز نوشته ام، قلبم را شکست. من دوست داشتم که کتاب نوشته شده است، به عنوان مدخل مجله یک عقب ماندگی بالغ که موضوع تجربی است که او را هوشمندانه (بسیار هوشمندانه) می سازد. نوشتن در ابتدا بسیار کودکانه است، اما همانطور که نوشتار تغییر می کند، نوشتن نیز تغییر می کند. بسیار باهوش. یکی از چیزهایی که به نظر من قوی تر بود این بود که روایتگر پس از تبدیل شدن به هوشمندانه تر و تغییر رفتار دیگران نسبت به او، دیدگاه خود را نسبت به دیگران تغییر داد. من معتقدم که این باید همه را بخواند. بسیار توصیه شده.

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب گل هایی به یاد آلجرنون


 کتاب جوخه زمان
 کتاب پرندگان زرد
 کتاب شب ایگوانا
 کتاب مارتین درسلر
 کتاب بادبادک باز
 کتاب منظری به جهان