کتاب هنرمندی از جهان شناور

اثر کازوئو ایشی گورو از انتشارات افراز - مترجم: یاسین محمدی-برندگان جوایز ادبی

Kazuo Ishiguro در هنرمند جهان شناور خوانندگان زبان انگلیسی را یک نگاه معتبر به ژاپن پس از جنگ، "دنیای شناور" تغییر رفتارهای فرهنگی، تغییر الگوهای اجتماعی و مشکلات مضر ارائه می دهد. Ishiguro، که در ناگاساکی در سال 1954 متولد شد اما در سال 1960 به انگلستان نقل مکان کرد، داستان ماسوجی اونو، هنرمند بوهمام و حامی زندگی شبانه را که در طول جنگ تبلیغاتی برای امپریالیسم ژاپن تبدیل شد، می نویسد. اما جنگ تمام شده است. ژاپن از دست داده، همسر و فرزند انوس کشته شده اند و بسیاری از جوانان امپریالیست ها را به خاطر هدایت کشور به فاجعه سرزنش می کنند. چه چیزی برای Ono چیده؟ درمان Ishiguros از این داستان جایزه Whitbread 1986 را به دست آورد.


خرید کتاب هنرمندی از جهان شناور
جستجوی کتاب هنرمندی از جهان شناور در گودریدز

معرفی کتاب هنرمندی از جهان شناور از نگاه کاربران
فرار از زندان

مشاهده لینک اصلی
ژاپن در دهه 1940 و مردم هنوز از جنگ جهانی دوم باز می گردند. این رمان بر روی یک بیوه و دخترانش تمرکز می کند و در آن زمان و کمی در طول جنگ به جامعه ژاپن می پردازد. من آن را جالب دیدم و Ishiguro کارهای دوست داشتنی با کلمات دارد.

مشاهده لینک اصلی
یک رمان خوب. اولین کتاب Ive توسط Ishiguro خوانده شده، و در حال حاضر من می دانم که چه سر و صدا است about.The مهم ترین چیز در مورد آن ظرافت گفتن است. برای یک چیز، حتی اگر قسمت عمده ای از موضوع آن، دیکتاتوری وحشیانه نظامی امپراتوری ژاپن باشد، Ishiguro حساس نیست، در واقع او را فراموش کرده است. با یک استثناء تنها، هر صحنه مردم را در یک باغ و شام، در یک چایخانه و غیره نشان می دهد. صحبت کردن. (در واقع، انو راوی بسیار پنهانی بود، به نظر می رسید، اما چنین ناگواری که او با آن مواجه می شود، بسیار مشتاق صحبت کردن است) و مکالمات پر از زیر متن است. آنها نوعی محاوره ای هستند که خواننده می تواند به شدت از روابط شخصیت ها پیروی کند، اما در بسیاری از موارد حدس زده می شود. اونو نظرات خود را در روایت می کشد، اما راهش برای گفتن چیزها غالبا غیرمستقیم است، و خواننده پازل می کند که چگونه ادراکات او با دیگر مردم مطابقت دارد، آنچه که واقعا در آن لحظه فکر می کند، صحبت می کند، آنچه که واقعا در ذهن دارد بارها در مورد آن صحبت می کنم. من می دانم که مواد غذایی زیادی برای تفکر در این کتاب بیش از من از یک خواندن برداشت. قطعا آن را بعضی وقت ها دوباره می بینم. من همچنان بر روی واکنش های من به پایان می گذارم. انو تمایل دارد @ مسئولیت @ را برای شرکت در کمپین تبلیغاتی امپریالیستی به عهده بگیرد، اما چقدر دقیق است که او پذیرفته است؟ او چندین بار می گوید که اکنون می بیند که کاری که او انجام داد اشتباه است، اما فقط می گوید که به این دلیل که فکر می کند این امر برای کشور خوب است، اما به جای آن باعث شد که آنها توسط جنگ ویران شوند. او نمی تواند از ماهیت بسیار وحشیانه ای که از بالا به پایین می داند، از دیکتاتوری که او حمایت می کند، از طریق حساب شخصی خود از دستگیری کوروداس بی اطلاع باشد، اما در آن زمان ساده لوح بود، اما این حادثه، اگر هیچ چیز دیگری نباید او را فریب دهد . اکثر مردم این رژیم را نه فقط @ اشتباه @ اما از نظر اخلاقی اشتباه است. من مطمئن نیستم که آیا Ono می بیند - مطمئنا، او شخصا هیچ چیز بدی را انجام نمی دهد (با حساب شخصی وی قصد ندارد Kuroda دستگیر شود)، اما او می پذیرد که او بخشی جدایی ناپذیر از آن است، بنابراین او flinches من فکر می کنم از محکوم کردن اشتباه اخلاقی رژیم که بخشی از آن بود. او بیشتر علاقه مند به تجزیه و تحلیل است که چرا او چه کاری انجام داد. با توجه به این زمینه، خوش بینی فصل آخر کمی کم رنگ است. اما من فکر می کنم ببینم چه چیزی موجب خوش بینی می شود. او در مورد میزان رضایتمندی که به او می دهد صحبت می کند که او همیشه آنچه را که فکر می کند در آن زمان باید انجام دهد، انجام داده است، که به آرزوهای خود رسیده است. دلیل آن که او انرژی خود را در خدمت به دست می آورد، اکنون محکوم شده است، اما او می گوید (فکر می کنم) آن چیزی که واقعا اهمیتی ندارد - این کار را انجام می دهد که به خودی خود اهمیت دارد، نه اینکه به ویژه برای او کار کند. او نسل جوان را با بسیاری از همان درایو ها می بیند، اما در یک زمینه بسیار متفاوت است. او فکر می کند که آنها ممکن است به چیزهای عالی دست یابند - تلاش آنها یک ثابت در جهان است که به سرعت در حال تبدیل شدن به او کاملا ناآشنا است. آیا شما Onos (و شاید Ishiguros) universalism را در اختیار دارید؟ من برای یکی نمی دانم

مشاهده لینک اصلی
هنرمند جهان شناور هیچ تظاهراتی را در حال هیجان انگیز نمی کند. این ظریف است؛ ظلمی که هویت، حرفه و کشور را از دست داده است. من از ایده های منحصر به فرد موجود در این داستان قدردانی کردم. من کاملا صادقانه می توانم بگویم که من هرگز در نظر نگرفتم که برای هنرمند چطور باشد، ژاپن پس از جنگ است که زمانی از ژاپن به امپریالیسم پیوست. این رمان را باید به آرامی و با دقت فراوان خواند، چرا که بسیاری از پیامدهای جدی در روایت مودزی و آرام مسجدی وجود دارد. چگونه یک مرد می تواند به زندگی خود بازگردد و با افتخار کار کند، زمانی که کشور و روابطش چیز دیگری را که آنها یک بار جشن گرفتند ارزش نمی گذارد؟ از آنجا که ماسوجی در نسخه خود گذشته است، به نظر نمی رسد که توانایی درک فعل را نداشته باشد. این روایت از طریق غم و اندوه خاطرات ماندگاری ماسوجی است. ما از یک حافظه به بعد با او شناوریم و باید قضاوت های خودمان را براساس هر چه که او به عنوان حقیقت و واکنش متناقض از آن ها در خاطراتش می بینیم، بنا کنیم. ما هرگز قادر به درک کامل گذشته یا اقدامات فعلی یا روابط فعلی او نیستیم. با درك پایه ای از قرن بیستم، تاریخ ژاپن به فهم این كتاب كمك می كند، زیرا تاریخ به ما در حافظه می پردازد كه اغلب با ایدئولوژی شخصی لایه دار می شود. Masuji ژاپن بود که ژنرال Sadao Araki، که گفت، \"این مأموریت ژاپن است که در آسیا، دریاهای جنوبی و در نهایت چهار گوشه جهان است.\" چه Ishiguro به خوبی آن را انجام می دهد به خوانندگان خود نگاهی اجمالی به مبارزه برای دو نسل برای پیدا کردن زمینه مشترک در یک کشور پس از جنگ است. ما شکاف میان دو نسل را مشاهده می کنیم: نسل های قدیمی تر که برای ایدئولوژی امپریالیست حمایت و کار کردند و کسانی که به اندازه کافی جوان بودند درگیر جنگ بودند، اما اکنون باید برای بازسازی و حرکت به جلو کمک کنند. نفوذ در حال رشد ایالات متحده فراگیر است و بیشتر واضح است در تعاملات ماسوجی با نوه او، ایچیرو، که با کینگ کنگ و پاپیه وسواس دارد. هنگامی که شما در نظر گرفتن این واقعیت است که ژاپن خود را به تصویری از فاتح خود بازسازی می کنند، اضطراب و سردرگمی که نسل قبلی باید تجربه کرده اند، قطعا قابل درک است. من فکر می کنم که نقل قول زیر این سردرگمی را نشان می دهد. Masuji در گفتگو با پسرش می گوید: «اما به من بگویید، تارو، آیا شما نگران نباشید در مواردی که ممکن است ما کمی بعد از آمریكایی ها شتابزده باشیم؟ من اولین کسی هستم که موافقم که بسیاری از روش های قدیمی برای همیشه پاک می شوند، اما شما فکر نمی کنید گاهی اوقات برخی از چیزهای خوب با بد بیرون می روند؟ در حقیقت، گاهی اوقات ژاپن به نظر می رسد که یک کودک کوچک از یک بالغ عجیب و غریب نگاه کند (199 تا 200). البته، نسل جوان بیش از حد مشغول به دنبال به آینده برای مراقبت از گذشته است. به منظور لذت بردن از این کتاب، شما باید با سرعت رؤیای سالخورده خود، به محتوا توجه کنید. در انجام این کار، شما یک دنیای معنی داری از ایده ها پیدا خواهید کرد که به مدت طولانی پس از اتمام کتاب، به شما کمک می کند.

مشاهده لینک اصلی
Kazuo Ishiguro تصویر ذهنی باتلر بریتانیا را به طرز شگفت انگیزی در «باقی مانده های روز»، که من در مورد بومیان ژاپن می گفتم کنجکاو بود، تصویر می کردم. به طرز شگفتآوری، تمرکز مرکزی این رمان به نظر می رسد که یهودیان ارتدکس می توانند به خوبی با هم ارتباط برقرار کنند - shidduchim (معمولا به عنوانarranged marriages @ ترجمه نشده است). شخصیت اصلی هنرمند بازنشسته با دختر است که ازدواج کند اما به دلیل سایه اش گذشته از آن، مشکل در گرفتن خانواده های داوطلبان @ تحقیقات است. (رویکرد ژاپنی بسیار سنگین تر از یهودی است، BTW. در این کتاب، آنها در واقع استخدام کارآگاه!) مانند در روزهای دیگر، طرح آهسته آشکار می شود، بنابراین حتی زمانی که می دانید که @ گذشته @ چشم انداز دختران را خراب می کند، شما نمی دانید که پدر واقعا چه کار کرد. صادقانه بگویم که اکنون این کتاب را بخوانید، من هنوز 100٪ روشن در مورد آن ندارم، و من کاملا درمورد تغییرات نگرش های فامیلی روشن نیستم، اما من فکر می کنم نمونه ای از تاریخ رویزیونیستی در مقیاس کوچک است. یک بینش فرهنگی جالب از زبان این است که شخصیت ها به جنگ جهانی دوم به عنوان @ تسلیم @ حداقل تا جایی که جنگ را انجام می دهند، اشاره دارد. همچنین در مورد زندگی یک هنرمند زندگی می کنند. از آن بخش، بینش مورد علاقه من این است که بهتر است در برخی از اقدامات بزرگ که بسیاری از مردم سعی می کنند از تلاش برای احترام عادی استفاده نکنند، شکست خورده است. اما من بیشتر از همه دوستshidduchim @ بخش، و در اینجا من به طور مستقیم نقل قول، زیرا آنچه که نویسنده می گوید حلقه ها درست است - @ به نظر می رسد ناعادلانه به درخواست یک زن جوان را به قضاوت بسیار مهم برای خوشبختی آینده خود را در حالی که تحت چنین بررسی خود @ اولین تاریخ ژاپن بیشتر شبیه خانواده است. این زوج ها توسط والدین بررسی می شوند و سعی می کنند به طور همزمان همدیگر را دوست داشته باشند! بنابراین همه در همه، من این را تقریبا به اندازه باقی مانده از این روز ندیده بودم و کمی با سیاست اشتباه گرفته بودم، اما اگر یک زن یهودی بتواند به یک خانواده ژاپنی و مبارزاتش مربوط شود، تجربه انسانی

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب هنرمندی از جهان شناور


 کتاب تاریخ عشق
 کتاب زبان ها
 کتاب حومه
 کتاب بگذار دنیای بزرگ بچرخد
 کتاب سه گانه ی نیویورک
 کتاب الیزابت گم شده است