کتاب شاگرد قصاب

اثر پاتریک مک کیب از انتشارات نشر چشمه - مترجم: پیمان خاکسار-برندگان جوایز ادبی

پاتریک مک‌کیب متولد سال ۱۹۵۵ کلونز ایرلند است، در نزدیکی مرز ایرلند شمالی. درست مثل فرنسی برادی، قهرمان شاگردقصاب، رژیم فرهنگی کودکی‌اش فیلم‌های هالیوودی بودند و کامیک‌بوک‌ها. سال 1985 به لندن رفت و تا سال ۱۹۹۳ صبح‌ها در مدرسه تدریس می‌کرد و شب‌ها رمان می‌نوشت. قبل از شاگردقصاب دو رمان نوشت به نام‌های کارن و موسیقی خیابان کلینتون و همین‌طور یک کتاب کودک به اسم ماجراهای شی موشه. بعد از انتشار شاگردقصاب و کاندید شدنش برای جایزه‌ی بوکر و متعاقبش فروش بالای کتاب، مک‌کیب به ایرلند برگشت و نویسنده‌ی تمام‌وقت شد. رمان‌های مشهور دیگرش مدرسه‌ی مُرده است و صبحانه در پلوتون، که برای این رمان هم کاندید جایزه‌ی بوکر شده. مک‌کیب بابت طنز سیاه رمان‌هایش، که اغلب در شهرهای کوچک ایرلند می‌گذرند، مشهور است. رمان شاگردقصاب بسیار تحسین ‌شده، علاوه‌بر نامزدی بوکر و برنده شدن جایزه‌ی ادبی آیریش تایمز، در فهرست ۱۰۰۱ کتابی که پیش از مرگ باید خواندِ گاردین هم آمده. آیریش سنترال هم شاگردقصاب را در لیستِ بیست‌تایی برترین‌های تاریخ ادبیات ایرلند آورده، در کنار اولیس جویس و تصویر دورین گری اسکار وایلد و سفرهای گالیور جانتن سویفت و سومین پلیس فلن اوبراین. راوی کتاب و شکل روایت اوست که شاگردقصاب را به اثری منحصر‌به‌فرد تبدیل کرده است. ترکیبی از اول‌شخص و جریان سیال ذهن.


خرید کتاب شاگرد قصاب
جستجوی کتاب شاگرد قصاب در گودریدز

معرفی کتاب شاگرد قصاب از نگاه کاربران
وقتی جوان بودم، بیست یا سی یا چهل سال پیش، توی شهر کوچکی زندگی می‌کردم که همه به خاطر کاری که با خانم نوجنت کرده بودم دنبالم می‌گشتند. کنار رودخانه توی سوراخی زیر علف‌های در هم‌پیچیده قایم شده بودم. مخفیگاهی که من و جو با هم ساخته بودیم. گفتیم مرگ بر تمام سگ‌هایی که وارد این‌جا شوند. البته به جز خودمان.
کتاب با این جملات شروع می‌شود. مونولوگی طولانی از پسرنوجوانی که اختلالات ذهنی دارد. طنز سیاهی در تمام فضای داستان جریان دارد و نویسنده هوشمندانه ضربات شوکه کننده‌اش را وارد می‌کند تا این مونولوگ طولانی را جذاب و خواندنی کند
..................
پ.ن: عالی بود. لذت خواندن یک داستان جذاب با ترجمه‌ای روان و خوش‌خوان. شخصیت فرنسی من را یاد شخصیت ایگنیشس در کتاب اتحادیه‌ ابلهان می‌انداخت (هر چند که تفاوت‌های زیادی هم دارند.)‏
....................
جملات و توضیحات بیشتر را می‌توانید در لینک زیر بخوانید
http://choobalef.blogfa.com/post/216

مشاهده لینک اصلی
نمی دونم این ایرلند چی داره که نویسنده های بی نظیر پرورش میده!

مشاهده لینک اصلی
2016 مثل 3 شماره جادویی است. در این دوران، من روی زبان فرانسیس برادی صحبت کردم. مخلوطی از علامت های تجاری، مشاهدات خنده دار و کلمات بی معنی Dahlesque است. این یک درمان واقعی برای خواندن است. به عنوان مثال برای بقیه کتاب، به خوبی Ive همه چیز را در زیر گفت. همه می توانم بگویم که این CLASSIC.1999، 2010 هر کتاب و هر کتاب که من خواند را نشان می دهد یک حافظه است. پسر بچگانه همیشه مرا یاد 1999 سال، وقتی که من در اولین سال تحصیل در دانشگاه بودم و رمان های خواندن را با نرخ غم انگیز می خواندم. من برای اولین بار در یک نشست در یک روز بارانی در ماه مارس، آن را خواندم و هنگامی که آخرین جمله را می خوانم احساس غم انگیزی می کردم. من همچنین تمام کارهای McCabe را خواندم (خوب، تقریبا، یکی از آخرین مروارید های مروارید ایرلند بود) این چیزی است که من می توانم به رمان های McCabe اشاره کنم. مالت بسیار شبیه ایرلایات است (Catholicism، Jesuits، جامعه نزدیک، باران ثابت - هرچند برای ما ماه تا سپتامبر داغ می شود)، و شخصیت هایی مانند فرانسیس قطعا وجود دارد و به شیوه ای مشابه رفتار شده اند. فرانسیس برادی محصولی از یک خانواده بد، مادر خودکشی، مادر الکلی. Heâ € ™ ثانیه بسیار روشن و زندگی می کند در حالت نادری، بنابراین او کاملا از آنچه که در زندگی خود اتفاق می افتد بی اطلاع است و روز خود را صرف فریب دادن با بهترین دوست خود جو. اگر چه به نظر می رسد که فیلیپ نگنت، پسر ایده آل را دوست دارد. او چند سال است که پرت می شود و فرانسیس هم اکنون به تنهایی و یک دزد کوچک زندگی می کند، اما وقتی که وی به وی سفر می کند، پدر او متوجه می شود که مادرش خودکشی کرده است، برادی به حالت عادی باز می گردد و به خانه های نیوجنتس می پیوندد و در تمام خانه هایش گریه می کند. در نتیجه او به یک موسسه اصلاحیه ای توسط یسوعیو فرستاده می شود. این ناشی از اشتباهات اوست و این واقعیتی است که یک یسوعیون او را مورد انتقاد قرار می دهد و فرانسیس به روستایش فرستاده می شود. اکنون برادی بالغ جوان تلاش می کند که زندگی گذشته اش را زنده کند اما متوجه می شود که بقیه شهر یا a) بالغ شده و ب ) حاضر به همکاری با او نیست او کار را به عنوان یک قصاب پیدا می کند اما بیش از این خائنانه خشمگین است و بی سر و صدا از انتقام او می گیرد. من جزئیات بیشتری در مورد نحوه اجرای برنامه اش را نمی بینم، اما همه می توانم بگویم که این برجسته ترین رمان و مک کیب است؛ بهترین بخش نوشتن. این یک نمونه عالی از چگونگی تفکر انسان در زمان استرس است. اگرچه من طرفدار «جریان آگاهی» نیستم، قطعا یک استثنا برای The Butcher Boy ایجاد خواهم کرد. مک کیب آن را مانند یک داستان می گوید و در آن زمان موسیقی خاصی از صفحات کتاب پدید می آید. همچنین با وجود نابودی کل داستان، بسیاری از طنز جادویی سیاه پوست و گاه برخی کارتونیستی خاصی وجود دارد. ارزش دیدن آن از سازگاری نیل اردن است، اگر چه 100٪ وفادار نیست، او روحیه کتاب. همچنین این پاداش اضافه شده به دیدن Sinead O'Connor به عنوان مریم مقدس از توالت است.

مشاهده لینک اصلی
این رمان چیزهای زیادی برای آن میگذرد: یک سبک است که هر دو منحصر به فرد و جذاب است؛ یک راوی است که به طرز وحشیانه ای خنده دار است زیرا او ترسناک است و آغاز آن است که شما را فورا قلاب می کند. با وجود این همه، هنوز مطمئن نیستم که آیا من این رمان را در کل دوست دارم. اگرچه روایت فرانسوی در ابتدا جذاب است، اما در اواسط کتاب شروع به اعتراض می کند. در حالی که این ممکن است بخشی از نقطه رمان باشد، اما با این حال به پایان می رسد به عنوان @ و پس از آن این اتفاق افتاد ... و سپس این، ... و سپس این ... @ بسیاری از صحنه های وسط رمان ها به تنهایی عالی هستند اما در نهایت رمان را کمی احساس پریشان می کنند، زیرا هرگز روشن نمی شود که چه چیزی همه چیز را اضافه می کند. هنوز پتانسیل وجود دارد که می توانم در پاییز به آن درس بخوانم، اما شاید این تنها به این دلیل است که اولین کتاب Ive در لیستی طولانی از گزینه های بالقوه خواند.

مشاهده لینک اصلی
این کتاب، نامزدی جایزه بوکر، ناخوشایند اما بسیار آموزنده است. این مجموعه در ایرلند قرار دارد و از نوجوانی Francis @ Francie @ Brady، فرزند یک پدر و مادر الکل و یک مادر به معنای واقعی کلمه به پایان رسیده است. خانواده فقیر است و من فکر می کنم که بزرگترین قدرت کتاب ها نشان می دهد که چگونه فقر مردم را از یک نسل به بعد تکان می دهد. اما نمی توان از مشکلات اصلی فرانسوی ها نادیده گرفت: او در معرض مشکلات قرار می گیرد، و به طور مداوم با مشکلات بیشتری روبرو می شود. مک کیب یک کار عالی برای نشان دادن چگونگی ترس از فرانسیس و نحوه اسباب بازی با ترس آنها را انجام می دهد. من معتقدم که اتفاق می افتد، اما فراموش نشدنی است. این یک کتاب فکری و هیجان انگیز است.

مشاهده لینک اصلی
اگر می توانستم این تریلیون میلیارد میلیون ستاره را بدهم. من مطمئن هستم هیچ چیز اصلی در مورد آن وجود ندارد. این یک همراه خوبی برای Cruddy توسط Lynda Barry است. هر دو کتاب شما را در چهره شما قرار می دهد و شما را ویران می کند و در عین حال نوشتن کامل باعث می شود که شما را به زحمت می اندازد.

مشاهده لینک اصلی
من خیلی خندیدم و خیلی ناراحت شدم. خیلی خوب.

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب شاگرد قصاب


 کتاب پرنسس مان تو
 کتاب سفر دریایی لی لی
 کتاب باغ فراموش شده
 کتاب نفر هفتم
 کتاب بیست ترانه عاشقانه
 کتاب شگفت زده