معرفی کتاب سور بز

اثر ماریو بارگاس یوسا از انتشارات علم - مترجم: عبدالله کوثری-برندگان جوایز ادبی

ارسال شده توسط ایران کتاب در تاریخ سه شنبه 17 بهمن 1396
Mario Vargas Llosa recounts the end of a regime and the birth of a terrible democracy, giving voice to the historical Trujillo and the victims, both innocent and complicit, drawn into his deadly orbit. Haunted all her life by feelings of terror and emptiness, forty-nine-year-old Urania Cabral returns to her native Dominican Republic - and finds herself reliving the events of 1961, when the capital was still called Trujillo City and one old man terrorized a nation of three million. Rafael Trujillo, the depraved ailing dictator whom Dominicans call the Goat, controls his inner circle with a combination of violence and blackmail. In Trujillos gaudy palace, treachery and cowardice have become a way of life. But Trujillos grasp is slipping. There is a conspiracy against him, and a Machiavellian revolution already underway that will have bloody consequences of its own.


خرید اینترنتی کتاب سور بز
معرفی کتاب سور بز
جستجوی کتاب سور بز در گودریدز

معرفی کتاب سور بز از نگاه کاربران
** spoiler alert ** کسی را دیدم که نوشته بود:
@بُز! کسی که مرگش سوری است برای همه...@
نمی‌دانم ریویوی این کتاب باید چگونه باشد، چطور باید حس حالم را شرح بدهم، یا از این بگویم که چقدر همیشه سیاست بنظرم یک بازی کثیف بوده و این کتاب گویی مهر تاییدی بود...
که چقدر غم و غصه‌ی زیادی در خواندنش تحمل کردم و صفحه‌ی آخر را که می‌خواندم اشکم روان بود.
--
پ.ن 1: ضرباهنگ متن، تقریباً با هر صفحه‌ای که جلو می‌روید تندتر می‌شود!
پ.ن 2: ترجمه‌ی کتاب طوری بود که حقیقتاً مترجم نامرئی بود. حس نمی‌کردی که در این بین کسی واسطه شده است، یا ..
پ.ن 3: می‌دانم که اسپویل خاصی نکرده‌ام، اما همین که بدانند مردم که بز واقعاً می‌میرد (درحالی که مثلاً من خودم هی شک داشتم که واقعاً مرده باشد)، یا اینکه بدانند که غم‌انگیز است.. خب به هرحال لو دادن چیزهاییست ...
پ.ن 4: بین چهار و پنج ستاره مانده‌ام.

مشاهده لینک اصلی
سال های سال است که دوستی پیشنهاد خواندن این کتاب را به من می کند و این ماه با تمام مشغله ی فکری و کاری و در بدترین شرایط روحی این کتاب را خواندم و با خودم می گویم فرزان چرا این را زودتر نخواندی و اینکه دنیایی سیاست چقدر پیچیده است .قلم یوسا در بیان جزییات و شخصیت پردازی ها فوق العاده است و انتقال این احساسات نویسنده مدیون ترجمه بسیار خوب آقای کوثری هست.

مشاهده لینک اصلی
فاک مقدس راه دیگری وجود ندارد که بتوانم احساسات خود را نسبت به این کتاب بیان کنم. فاک مقدس این تجربه غم انگیز، دردناک، وحشتناک بوده است. به عنوان یک خواننده، این چیزی است که من انتظار دارم. به عنوان یک فرد، من احساس نیاز به پرتاب کردن و پرتاب این کتاب در سراسر اتاق، سوختن، چیزی، هر چیزی برای از بین بردن آن، هر چیزی برای کشتن مردم در آن و ایده های آن. @ جشن بز **** شروع می شود به طرز سخت، و به پایان می رسد در توجه داشته باشید نفرت انگیز، بسیار به طوری که من نمی تونم به نظر می رسد قادر به آرامش خودم. من در مورد چیزی که اتفاق افتاد، دیوانه هستم، اما اتفاقا رخ نداد، اما اتفاق افتاد. من با شخصیت های داخل آن عصبانی هستم - از اینکه چگونه باور نکردنی به آنها نوشته شده است خوشحالم. این مکان گیج کننده است که هر خواننده یک بار در یک زمان خود را می یابد: شما از آن نفرت دارید، اما شما آن را دوست دارید. این کتاب بخشی از نامزدی رژیم رافائل ترجیلوسی در جمهوری دومینیکن، الجیف (فرمانده) به شمار میرود، او یک نامزد نظامی و یک دیکتاتور بود که از روسای دستاندرکاران استفاده میکرد، برای پنهان کردن پیامش در همه چیز. Llosa درخشان حقیقت و داستان را به تصویر می کشد تا این تصویر شیطان مانند یک مرد را ایجاد کند، پس قبل از اینکه کتاب به پایان برسد، آن را می شکند. مهمترین اقدام واقعی که کار بر پایه آن است، ترورجیو توسط تروریست های گروهی از پلاتر ها انجام شده است، در حالی که شکارچی لعنتی سزاوار است (متاسفم، متاسفم نیستم، من خودم خیلی عصبانی هستم). من جدی هستم، این کار باور نکردنی است من نوعی از شخص است که وقتی چیزی خوب می خواند خیلی هیجان زده می شود، اما در صورت عادل بودن، اگر هر کتابی در دنیا مثل این باشد، ما همه افراد بهتر خواهیم بود. این به بالای 10 کتاب مورد علاقه من صعود کرده است. شوخی نمی کنم. پنج ستاره کافی نیست بخوانش. لطفا. بخوانش.

مشاهده لینک اصلی
صحبت های اندازه گیری Sărbătoarea یک £، بارگاس یوسا گفتE یک رمان، نه یک کتاب تاریخ است. ما حقایق مشاهده شده، اما خیلی چیزها تغییر کرده و تحریف به داستان متقاعد â € \"و من اغراق آمیز @ اسید خداوند، داستان کاملا قانع کننده است! در اغراق توجه به این که نویسنده محافظت می شد نخ ¢ خود را استادانه، اغلب در طول خواندن، ما امیدواریم که همه HA موجود rtie اجازه دهید ¢ اغراق آمیز باشد. بیایید همه چیز امید حتی آیه در جمهوری دومینیکن، یک £ ară کند که هر چیزی قبل از مطالعه کتاب £ من مطمئن شوید که اتفاق افتاده است. اما این ¢ که شما از اینترنت به دست، دیکتاتوری رافائل تروجیلو (à ¢ آپولیا) یکی @ glorioasă @ شروع eficientă و مه brutală کارائیب asezonată با مواد تشکیل دهنده کلاسیک: سوء تمرین در تمام سطوح، شخصیت های فرقه £ ب فساد £ را سرکوب حقوق مدنی، دستکاری، اطلاعات غلط، جمعیت حفظ منا £ £ را شرط într از خدمات اختصاص داده شده frică permanentă با نظارت و سرکوب etc.Pe از سوی دیگر، نویسنده îmbinat ATA ¢ تی تاریخ ماهرانه با FICA £ بخش، încà تی در چشمان من ¢ همه چیز واقعی به نظر می رسید. همه چیز. دیکتاتور MustaÅ £ ă با هیتلر، که متقاعد شده بود که خدا însuÅŸi او را در خط مقدم £ ării قرار داده و تنها او می تواند به تمدن است که rmui ¢ و £ یعنی lumină. توطئه گران که پس از ماه ها و حتی سال ها برنامه ریزی خوبی در جای خود، موفق به ترور ¢ à £ trădaÅ و آب و حتی کسی است که تا به حال به قدرت است. یکی از دوستان نزدیک به Trujillo به شدت که به dizgraÅ £ یعنی سقوط کرد، به او می دهد Åžefului دخترش، یک copilă 14 سال است که ما دوم ¢ که خواهد شد توسط یک گناه است که شما انجام cunoaÅŸte.Pe کوتاه ببخشند: دردناک، معصوم، عالی.

مشاهده لینک اصلی
ماریو بارگاس یوسا یکی از آن رهبران جهان Književnost که نقش بیهوده که درست به خود باقی می ماند تا به است، اما در همان زمان پردازش موضوعات مهم تاریخی است که می تواند و باید به جهان در آن زندگی می کنیم را توضیح دهد. همچنین، جانشین قانونی به تاج latinoameriÄ باستان نویسندگان در یک مفهوم را موظف به حداقل یک بار در مبحث درب دهه zajebanoj که MUA و لاتین تبار â € \"در حال حاضر در درد و رنج و کشورهای منطقه کارائیب خونریزی. تصمیم در مورد خون صدها بار عجین شده توسط جمهوری دومینیکن و در سال 1933 در دوران حکومت آمد واقعا مهم نیست DOA ‡ من یک ‡ الکترونیکی ‡ افسران زیر و وحشیانه که با کمک دلچسب به سایت Država متحده موفق država و غیر قابل توقف خود جنسی apetitima.JarÄ اوا FEA این یک رمان استادانه نوشته شده با تحقیق روشن و چند ساله از حقایق تاریخی و دستکاری صحیح از آنها برای اجرای کامل در یک داستان بسیار پیشرفته است. Ljosa استاد آنچه من در ادبیات در \"eerie zum in، zum autâ €\" است. ترکیب کمی بزرگ و سنگین آشفتگی های سیاسی با زندگی مینیاتور دقیق خانواده Proselo در گرداب یکی ‡ چیزی است که همیشه به چالش کشیدن به ارسال، به ویژه که انتقال احساس است نه گرفتار شده است. این یکی از آن رمانهایی است که شما را از طرف به سمت شما میبرد، اما نمیتوانید آن را از دست بگیرید. بنابراین آخرین تعطیلاتم را خراب کردم.

مشاهده لینک اصلی
وحشیانه، خام، آشکار، وحشیانه زیبا ... من این کتاب را پوشش می دهم در یک نشست 5 ساعته. این unapologtetically نشان می دهد تروریسم که Trujillo به شهروندان جمهوری دومینیکن. راویان متناوب از فصل تا فصل قدرت را به شهادت قربانیان تروریوسیه می اندازند. داستان اورانیوس در توجه به جزئیات خود دست کم گرفت، همانطور که ما در پی از دست دادن بی گناهی خود در Trujillo و پدران خود (یک trujillista) دست داشتیم. این وحشتناک بود، اما من نمی توانستم هر کلمه ای را که لوسا به دقت انتخاب کرده بود به تصویر کشیدن نایوئیت، شرم و عزم او، متوقف کند. من در کنار De Maza تشویق شدم چون او و توطئه گران همتایانش ترویجیلو را ترسیم و اجرا کردند. من به همان اندازه ناراحت شدم که پسرش Trujillos ماه ها را به صورت وحشیانه شکنجه و شکنجه می کند؛ آنها تنها از طریق تزریق هایی که توسط رمفیس دستور داده شده بودند، زنده ماندند تا او بتواند سادیسم خود را ادامه دهد. من حتی فصل هایی را که توسط تروجیلو نوشته شده بود را دوست داشتم. Llosa او را از طریق نقاشی خود از کاستی ها و ترس های انسانی Trujillo نه تنها دیکتاتور بود که هرگز دم زده و نشان نداد. لوسا خواننده را از ترویجلو به خاطر نبرد خود با سرطان پروستات به ارمغان می آورد، اما هرچند او را باور داشت، شیطان نفوذ خود را نابود کرد و غیر قابل اجتناب بود.

مشاهده لینک اصلی
Ù \"U، O OªO®UO²U، U † ا، O¬U ... USO¹U † † ا OªO®UO²U، U ا!

مشاهده لینک اصلی
دسته بندی های مرتبط با - کتاب سور بز


#ادبیات اقتباسی - #جایزه نوبل ادبیات - #داستان تاریخی - #ادبیات داستانی - #ادبیات معاصر - #داستان سیاسی - #ادبیات پرو - #دهه 2000 میلادی - #تازه های ایران کتاب - #انتشارات علم - #ماریو بارگاس یوسا - #عبدالله کوثری
#انتشارات علم - #ماریو بارگاس یوسا - #عبدالله کوثری
کتاب های مرتبط با - کتاب سور بز


 کتاب درک یک پایان
 کتاب چه بر سر وحشی سفید آمد؟
 کتاب همه ی نام ها
 کتاب عقاید یک دلقک
 کتاب کشتن مرغ مینا
 کتاب داینامو