کتاب زندگی و زمانه مایکل. ک

اثر جان مکسول کوتزی از انتشارات فرهنگ نشر نو - مترجم: مینو مشیری-برندگان جوایز ادبی

این رمان برای اولین بار در سال ۱۹۸۳ به چاپ رسید. داستان این رمان درباره پسربچه ای به نام مایکل ک است که فرزند زنی فقیر بوده و مانند یک بچه عقب مانده، جدا از جامعه اطرافش زندگی می‌کند. چاپ اول ترجمه پیش رو از این کتاب در سال ۸۵ توسط نشر نو منتشر شد و حالا چاپ سومش با طرح جلد جدید منتشر شده است. صاحب نظران، کوتسیا را یک شکاک بسیار دقیق می‌نامند که بی رحمانه از منطق سفاک و اصول اخلاقی سطحی و بزک کرده تمدن غرب انتقاد می‌کند. این نویسنده مرد گوشه گیر و آرامی‌است و به ندرت با رسانه‌های گروهی ارتباط دارد و اگر لازم بداند ترجیح می‌دهد این کار از طریق پست الکترونیکی باشد. کتاب‌های کوتسیا حجیم نیستند و اغلب به ۳۰۰ صفحه هم نمی‌رسند. او در رمان‌های «زندگی و زمانه مایکل ک» و «در انتظار وحشی‌ها» از مردان و زنانی نوشته که با تاریخ دست و پنجه نرم می‌کنند. یکی از درونمایه‌های اصلی رمان‌های کوتسیا، ارزش‌ها و رفتارهای حاصل از سیستم حکومتی آپارتهاید در آفریقاست که عقیده دارد در هر کجای جهان می‌تواند به وقوع بپیوندد. در رمان «زندگی و زمانه مایکل ک» حرف ک، یادآور شخصیت جوزف ک کافکاست. به این ترتیب حقارت انسان در سیطره بوروکراسی رژیم آپارتهاید به نمایش گذاشته می‌شود. مایکل حتی لایق آن نیست که نامش به طور کامل به زبان بیاید.


خرید کتاب زندگی و زمانه مایکل. ک
جستجوی کتاب زندگی و زمانه مایکل. ک در گودریدز

معرفی کتاب زندگی و زمانه مایکل. ک از نگاه کاربران
اگزیستانسیالیسم کامل به معنای انحلال کامل جنگهای جهان است. اما آنچه در این جهان جنگ نیست؟ * K به وضوح مرجع کافکا است. اما بر خلاف قهرمانان کافکا، کویتز ک ک ​​آزادی را در یک فضای باز پیدا می کند. اما نیروهائی که می خواهند به خانه بروند، اینجا نیز حضور دارند. یکی دیگر از اتصال های شگفت انگیز با کامو است. ما چیزی شبیه به بی تفاوتی مرزو را به مرگ مادران می بینیم، اما این همه به نظر می رسد بسیار متفاوت است. سرانجام مادرش با مادر زمین ارتباط برقرار می کند. البته او باغبان است. * فضاهای باز در رمان آفریقای خلیج فارس Karoo است. Karoo به طور مکرر در داستان های Coetzees به نظر می رسد. در واقع، Coetzee حومه دشوار را به عنوان نوعی پناهگاه قرار می دهد، که صنعت مردمان تنها ارزش آن است. موضوعات مشابه در Summertime و Disgrace نیز مورد بررسی قرار گرفت. Karoo به Coetzee آنچه که خورشید به کامو بود.

مشاهده لینک اصلی
کوتزی هیچ کلمه ای را با این رمان تلف نمی کند. هیلاری مانتل 650 + صفحات را برای پیروزی در Booker برد اما Coetzee آن را در 192 تیز انجام داد. واضح و شفاف و بسیار خوب نوشته شده است. با یک رابط ساده که هیچ کدام از شخصیت های برجسته هیجان انگیز را انجام نمی دهد، شما فکر می کنید که در این طرح دشوار است. و در عین حال این دور از پرونده است. نقل قول از گاردین خلاصه آنچه را که من در مورد این رمان می خواهم خلاصه می کنم: @ Cotzee نقطه ای را درباره اینکه جامعه از کسانی که منطق پوچ خود را دنبال نمی کنند، نادیده می گیرد. @ داستان در انتهای رمان پایان نمی یابد . خواننده چيزهايي را درباره چيزهايي که خواندند و چيزي که براي آنها در دنياي امروزي بدان معنا است، ترک مي کند.

مشاهده لینک اصلی
خوشگل. زندگی و زمان مایکل K یک کتاب فرار شبح است. کتابی که به نظر می رسد در فضای معنوی بین کافکا و بودا و شاید حتی لندن وجود دارد (این کتاب شباهت بسیاری با شعر شاعرانه پروانه با Call of the Wild دارد). این یک کتاب است که تنها توسط Coetzee ساخته شده است، اما همچنین به نظر می رسد مانند یک داستان که پیش از Coetzee، زبان و زمان.

مشاهده لینک اصلی
این کتاب LEGENDARY است.در هفته گذشته این کتاب لژیونر را مرور کردم و تنها یک کلمه وجود دارد که می تواند جای خالی آن را جایگزین کند- LEGENDARY.I قبل از مرگم، می خواهم یک بار در زندگی من با JM Coetzee دیدار کنم. کتاب عالی .. .

مشاهده لینک اصلی
یک درس بسیار خوب برای همه کسانی که بیشتر در معرض این مشکل هستند نسبت به آنها دارند. یک روز در زندگی مایکل ک، می تواند پایان یکی از ما باشد. من هنوز از آخرین کلمات این رمان فوق العاده جذب می کنم.

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب زندگی و زمانه مایکل. ک


 کتاب طوفان شمشیرها (جلد اول)
 کتاب شهر و شهر
 کتاب عرق
 کتاب هزار خورشید تابان
 کتاب صدای افتادن اشیا
 کتاب دشمن