معرفی کتاب رویای سلت

اثر ماریو بارگاس یوسا از انتشارات صبح صادق - مترجم: کاوه میرعباسی-برندگان جوایز ادبی

ماریو بارگاس یوسا در آخرین رمانش بار دیگر واقعیت و تخیل را در هم تنیده و روایتی پرتنش، منقلب کننده و تفکر برانگیز آفریده که در کانون آن با شخصیتی مواجهیم که غباری از تردید احاطه‌اش کرده و همزمان قهرمان و خبیث، خائن و آزادی خواه، اخلاق گرا و بی اخلاق خوانده شده، قضاوت را به خواننده سپرده است.


خرید کتاب رویای سلت
جستجوی کتاب رویای سلت در گودریدز

معرفی کتاب رویای سلت از نگاه کاربران
راجر کازمن یک ایرلندی بود که معروف به جنایات صنایع لاستیکی در ابتدا، کنگو و سپس آمازون در اوایل دهه 1900 نشان داد. او شباهت هایی را در بدرفتاری با بومیان آفریقا و آمریکای جنوبی به خشم انگلیس ایرلند دید و دومی را عامل اصلی آن دانست. ناامیدانه، او در طول جنگ جهانی اول آلمان را تحسین کرد، امیدوار بود با دشمن Englands ارتباط برقرار کند. او به عنوان خائن شناخته شد دستگیر، محکوم و سپس آویزان شد. شهرت او به وسیله ی خاطراتی که از لحاظ گرافیکی خواسته های همجنس گرایان و پدفولیک خود را به نمایش گذاشته بود، بیشتر شده است. (برخی فکر می کنند که خاطرات او یک قاعده است توسط دادستان های او). چه رمان شگفت انگیزی این داستان را ایجاد می کند: حرص و آز، ایده آلیسم، وطن پرستی، خشم موجود، دست های جدا، دارت سمی، مالاریا، بالاترین سطوح دولت و تاریک ترین گوشه های خانه های حمام خارجی. و در دست یک نویسنده برنده جایزه نوبل، کمتر. اما، رویای قلب وحشتناک بود. برای توضیح اینکه چرا من باید این کتاب را با Vargas Llosas مقایسه کنم، جشن بز، که از دیدگاه های چرخشی برای نشان دادن استفاده کرد قلب سیاه Trujillo. همین سبک در اینجا کار می کرد؛ شما می توانید ببینید که چگونه می توانست انجام شود و شخصیت های جداگانه می توانستند به داستان پیچیده Roger Casement صدایی را ارائه دهند. اما نه. در اینجا، وارگاس لوسا می گوید، او نشان نمی دهد. او تحقیق خود را انجام داد و سپس به داستان گفت. مثل اینکه او ویرایشگر در ویکیپدیا بود. یک مثال از جملات اولیه پاراگراف های متوالی برای چند صفحه است: راجر چهار روز بعد رفت .... برای پنج روز سفر به مانائوس، او به سختی کابین خود را ترک کرد ... در Manaus، جایی که او وارد شد در اواسط دسامبر، او احساس راحتی کرد .... برای هفته ای که در مانائوس باقی مانده بود، راجر یک زندگی اسپارتان را به ارمغان آورد .... در روز 17 دسامبر او برای پارا راه می رفت .... در شب کریسمس او به سمت باربادو رفت. ... در 31 دسامبر او در ترورس SS برای نیویورک ترک کرد .... کل کتاب چنین است: او ... او ... او ... او ... او.این داستان بزرگ از یک زمان عالی و، در دست نویسندهیی که دوست داشتم، خیلی به دنبال آن بودم. اما اینجا هیچ هنری وجود ندارد این مشکل است این یک بازنگری است اما هیچ هنر. بنابراین نسخه ویکیپدیا را بخوانید. یا بهتر از این، خواندن آدام روچیلدز کینگ لئوپولدز روح، که روح خود را جستجو خواهد کرد.

مشاهده لینک اصلی
من در مورد یک بررسی 500 کلمه ای از این رمان در مورد کامپیوترم تصمیم گرفتم که خودم را دوباره شروع کنم. اوه بنابراین اجازه دهید من خلاصه ای از آنچه که من می خواهم بگویم، به طور خلاصه. با هر نسخه از @ Celt @ در عنوان معمولا زباله کم چرب: این نیست. داستان تاریخی معمولا فقط نوستالژی را مطالعه می کند: این نیست. این یک پرتره پر جنب و جوش، حساس و پنهان از یک شخص جذاب، سر راجر Casement، ارائه یک حساب کاربری منصفانه از زندگی خود، نسبتا رایگان از عبادت در حالی که هنوز پرداختن به دستاوردهای او است. داستان قابل توجه است، نوشتن عالی است. ماجراجو، ضد استعمارگر، دیپلمات، بشردوستانه، ملی گرای ایرلندی، خائن به تاج بریتانیایی: کلیسا از این همه چیز بود و این کتاب به تمام طرف های او مربوط می شود. با توجه به جزئیات و اعتماد به نفس صدا که آن را تقریبا به قلمرو زندگینامه می رود نوشته شده است. من آن را بسیار توصیه می کنم. ماریو وارگاس لوسا سزاوار ستایش این کتاب است. و Casement سزاوار توجه است که او داده شده است.

مشاهده لینک اصلی
من آماده هستم در ماریو وارگاس لوسا عنوان \"نویسنده ترین ناامید کننده\" را بخوانم. شاید اشتباه من این بود که شروع به خواندن او با \"جنگ پایان جهان\"، زیرا هیچکدام از کتابهایش که از آن زمان خواندند، توانستند اولین تجربه را مطابقت دهند. \"رویای چلما\" مطمئنا مورد تحقیق قرار گرفت، اما شاید این جایی است که مشکل این کتاب دروغ است. این داستان به دنبال راجر کازمن، وفادار انسان شناس و ایرلندی است که به حکومت بریتانیا در سال 1916 به اعدام محکوم شده است. ما از اطلاعات روزها گم شده ایم و از کاسینز سوار می شویم و او کجا ملاقات می کند، اما ما هرگز نمی رویم â € œfeelâ € آنچه او احساس یا رویای آنچه که او رویای. این خیلی بد است، زیرا Casement â € \"که اعتراف می کنم هیچ چیز درباره â €\" سزاوارتر از آن نیست. Casement، به عنوان یک دیپلمات بریتانیایی، در معرض افشای جنایات علیه بومیان کنگو بلژیک و بعد از آن در کشتزارهای پرو در پرو بود. او برای این تلاش ها توسط دولت بریتانیا عاشق شد. با این حال، ناسیونالیسم ایرلندی و ایده آلیسم او را به سمت دولت آلمان برای کمک به قیام ایرلند در سال 1916 هدایت کرد. این قطعا یک حرکت تاریخنگاری بحثانگیز در طول جنگ جهانی اول بود، که تصویر او را نه تنها در میان بریتانیا، بلکه با مردم ایرلند. راجر کازمن نیز یک همجنس گرا بود و کشف خاطرات و انتشار خاطرات آن از رسانه های بریتانیایی به تلاش های دوستان و وکلا برای تحمیل حکم اعدام او کمک نمی کرد. حالا، به من بگو که آیا این یک کتاب عالی برای نوشتن یک کتاب تاریخی نیست؟ اما وارگاس لووسا در آوردن این انسان بحث برانگیز در زندگی، به جای آن به عنوان شخصیت یک بعدی، فقدان عمق و بشریت، را به نمایش گذاشت. شاید روایت شخص ثالث مشکل است، جایی که به ما گفته شده است، و احساسات و تجربیات واقعی شخصیت را نشان نمی دهد. در مورد تجربیات جنس Casement، وارگاس لوسا به عنوان یک قاتل در می آید. اعتقادات وی این است که بیشتر توصیفات خشن از رویارویی جنسی در Casement، ساختارهای دولت انگلیس و یا خلاقانه های تخیلی Casement برای مقابله با سرخوردگی های فانتزی های جنسی غیرقابل تحملی است. من نمی توانم از امکان یادداشت های روزنامه نگاری دولت انگلیس استفاده کنم، اما وارگاس للاستا فرصتی عالی برای کشف بیداری جنسی فردی که در انگلیس ویکتوریا غوطه ور شده بود در یک آفریقا بسیار حساس و جنوب امریکا. چند تلاش نویسنده باعث می شود بی دست و پا و محدود شود. به همین ترتیب، تبدیل شدن به Casement به Catholicism، که باید یک بیداری عمیق معنوی بود - که بر پایه درک های سیاسی نزدیک بودن فرهنگی ایرلند و دین کاتولیک است - اما Vargas Llosa در سکته هایی که بی دقتی رنگ می کند، رنگ می کند. من فکر می کنم، ماریو وارگاس لوسا، که من در نهایت به شما دادم! من طرفدار \"جنگ پایان جهان\" خواهم بود، اما من اکنون 4 عکس گرفتم و سه نفر از دست رفته بودند. من فقط چندین نویسنده دیگر برای خواندن دارم.

مشاهده لینک اصلی
دسته بندی های مرتبط با - کتاب رویای سلت


#جایزه نوبل ادبیات - #داستان تاریخی - #ادبیات داستانی - #ادبیات معاصر - #ادبیات پرو - #دهه 2010 میلادی - #جشنواره فروش هفتگی (20 درصد تخفیف) -
#انتشارات صبح صادق - #ماریو بارگاس یوسا - #کاوه میرعباسی
کتاب های مرتبط با - کتاب رویای سلت


 کتاب خیانت
 کتاب خلا موقت
 کتاب کبوترهای وحشی
 کتاب راه
 کتاب پسرانی از جنس روی
 کتاب شکستن دماغ استالین