کتاب دستیار ماما

اثر کارن کشمن از انتشارات قطره - مترجم: نسرین وکیلی-برندگان جوایز ادبی

من آليس هستم. نه «تُحفه» نه «سوسک» و نه «سوسکِ پِهِِن» فقط آليس. در يک شب يخبندان، دختري که نه خانه‌اي داشت و نه پدر و مادري، و نه حتي نامي جز «تُحفه»، در گرماي توده‌ي پِهِن طويله‌ي دهقاني پناه مي‌گيرد. آن‌جا جِين، ماماي دهکده او را پيدا مي‌کند. «تُحفه»، که حالا صاحب جديدش نام «سوسک» بر او گذاشته است، کار خود را به عنوان دستيار ماما شروع مي‌کند. راه زندگي‌اش هموار نيست؛ جِين زن خشني است با نگاه‌هاي تند و تيز و اخلاقي تندتر. با اين همه سوسک براي خود جايگاهي به دست مي‌آورد. گربه‌اي دارد. و دوستيِ يکي از پسران دهکده را جلب مي‌کند. او بخشي از فوت و فن‌هاي کار ماما را، که سعي مي‌کند، از او پنهان کند، مخفيانه ياد مي‌گيرد. حتي براي خود يک اسم واقعي يعني «آليس» را انتخاب مي‌کند. سپس روزي بعد از شکست در وظيفه‌اي که به عهده‌اش گذاشته‌مي‌شود، فرار مي‌کند. زيرا معتقد است که به قدري احمق است که براي هيچ‌کس مفيد نيست. آيا واقعاً بچه‌اي بي‌نام و نادان است، که به هيچ‌جا تعلق ندارد؟ يا اين‌که او آليس، دستيار ماما است، انساني با نام و متعلق به مکاني مشخص در اين دنيا؟


خرید کتاب دستیار ماما
جستجوی کتاب دستیار ماما در گودریدز

معرفی کتاب دستیار ماما از نگاه کاربران
این یک خواندن تاریخی بزرگ و سریع بود. با اطلاعات و اطلاعات بسیار زیادی بسته بندی شد. این بسیار حقیقی و حیرت انگیز بود، این قسمت پر زرق و برق از قرون وسطی است که ما معمولا در مورد آن می خوانیم، داستان هایی درباره پادشاهان و ملکه ها و شاهزادگان و شاهزادگان. این در مورد دهقانان و زندگی آنها بود. شخصیت ها خوب بودند. Alys از طریق کتاب رشد زیادی می کند. من عاشق نامش با هر مرحلهای از زندگی او تغییر میکند. من فکر کردم که یک لمس واقعا خوب بود. اگرچه این کتاب خیلی نگران شخصیت های دیگر کتاب نیست، اما هنوز خیلی خوب است. شما احساس خوبی نسبت به همه آنها دارید حتی اگر تنها چند فصل داشته باشید. نوشتن بسیار خوب بود. این فضای زمانی که در آن قرار دارد مناسب است. این جریان بسیار مسطح بود، داستان به سرعت با احساس بدون عجله و یا choppy.The داستان جالب است. من عاشق یادگیری در مورد ماماها و آنچه که آنها انجام داده اند و همچنین زندگی دهقانی در میان قرون وسطی. من خوشحالم که من یک دهقان نیستم. این یک کتاب واقعا عالی است، من آن را به کسی توصیه می کنم که به دنبال خواندن تاریخی سریع باشد :)

مشاهده لینک اصلی
من این را انتخاب کردم چون من علاقه مند به خواندن درباره نحوه کار مامایی برای مخاطبان نوجوان بودم. شما می دانید که چگونه مردم در مورد بچه ها بدانند که از کجا نوزاد هستند؟ از این منظر جالب بود، اما واقعا لذت بردم از کتاب. شخصیت اصلی یک زن و شوهر بی نام و نشان است که توسط ماما روستایی استخدام می شود و کمی درباره کار آوردن نوزادان در جهان یاد می گیرد. اعتماد به نفس از داشتن یک مکان در جهان، دختر را تغییر می دهد. او نام خود را به خود اختصاص می دهد، یک خانواده خانوادگی ایجاد می کند، برخی از چالش های ترسناک را برطرف می کند و به یک فرد مستقل و توانا تبدیل می شود. بدون اینکه بیش از حد اخلاقی بود، این واقعا واقعی بود. من از آن بسیار لذت بردم. من به خصوص دوست داشتم که گربه یک شخصیت اصلی بود. گاهی اوقات گربه شما تنها دوست شما است! این واقعی است!

مشاهده لینک اصلی
داستان تاریخی بسیار عالی برای پیشگامان! کوشن زندگی یک یتیم بی خانمان در انگلستان قرون وسطایی را نشان می دهد - دخترانی که از تمام پس زمینه هایی که حتی نامش هم نداشته است، تصویر می کند - و اینکه چگونه او به آرامی هوای خود را با نگه داشتن چشم و گوش خود باز می کند و با کار کردن سخت در تکالیف چالش برانگیز

مشاهده لینک اصلی
این کتاب خوب است که بخواند. بنابراین کتاب در مورد یک دختر است که شاگرد ماما است و او نام او را نمی داند و او سعی می کند آن را با یک گربه دوست داشتنی او ملاقات می کند. بهترین قسمت از کتاب تا کنون زمانی است که نام او را به تصویر می کشد. من می گویم که برای سن 12 سالگی است.

مشاهده لینک اصلی
این افسانه کوتاه مانند داستان فقط ترکیبی مناسب از تلخ و شیرین است. من آن را به آرامی خواندن آن را به عنوان یک کتاب کوتاه است و من نمی خواهم آن را به پایان برسد.

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب دستیار ماما


 کتاب ننگ
 کتاب تابستان دیوانه‏‫
 کتاب گذر از زمستان
 کتاب آدمکش کور
 کتاب دختر تحصیلکرده
 کتاب الینور آلیفنت کاملا خوب است