کتاب آقای پیپ

اثر لوید جونز از انتشارات آموت - مترجم: فریده اشرفی-برندگان جوایز ادبی

در یک جزیره ی گرمسیری غنی از مس، که در اثر جنگ ویران شده است، جایی که معلمان با اکثر افراد دیگر فرار کرده اند، تنها یک مرد سفید پوست تصمیم می گیرد که پشت سر بماند: عجیب و غریب آقای واتس، موضوع بسیار کنجکاوی و نومیدی است، که از مدرسه ویران شده خارج می شود و شروع به خواندن به کودکان هر روز از انتظارات کلاسیک چارلز دیکنز کلاسیک. همانطور که توپخانه در کوه بازتاب می کند، ماتیلدا 13 ساله و همسالان او توسط ماجراهای یک یتیم یتیم به نام Pip در شهر لندن لرزان هستند. بلافاصله بقیه روستاییان، در ابتدا تهدید شدند، و در نهایت الهام بخش به اشتراک گذاشتن داستان های خودشان بودند که اسطوره غنی از گذشته خود را زنده می کردند. اما در یک مکان ویرانگر که حتی بچه ها مجبورند با عقل خود زندگی کنند و بقای روزانه تنها هدف است، تخیل می تواند یک چیز خطرناک باشد.


خرید کتاب آقای پیپ
جستجوی کتاب آقای پیپ در گودریدز

معرفی کتاب آقای پیپ از نگاه کاربران
من تصمیم گرفتم این رمان را بخوانم، همانطور که در لیستی که به کلاس من داده شده بود، برنده جایزه شدم و چشمم را گرفتم. من نیز از طریق دوستانم از این رمان شنیده بودم و اکثریت آنها تصور می کردند که این رمان خیلی طولانی و خسته کننده بود، بنابراین می خواستم آنها را غلط بگویم و آنها را اثبات کنم. این رمان واقعا غافلگیر شد، همانطور که واقعا خواندنش بسیار لذت بخش بود . شروع این رمان به طور کامل من را جذب نکرد تا آن را بخواند، اما مجبور بودم. با این حال، من اعتقاد دارم که انجام خواندن رمان انتخاب مناسب است، زیرا من از هر زمان بیشتر جذب شدم. این به دلیل این واقعیت بود که طرح به نظر می رسید به سمت وسط رمان حتی بیشتر و عمق بیشتری داشته باشد و اوجهای زیادی وجود داشته باشد. به عنوان مثال، زمانی که سرخ پوستها روستای کوچک Bougainville (جایی که ماتیلدا زندگی می کند) حمله می کنند و اکثر روستاها را مالکیت و دارایی می کنند. در این رمان، همه چیزهایی که خواندم، دانش جدید من بود، چرا که من هرگز قبلا چنین چیزی خواندم. با این حال، اگر من مجبور شدم یک چیز جدیدی را که من از این رمان آموخته بودم انتخاب کنم، این است که هر چیز کوچک در این جهان، چه اینکه شخصی یا یک ورودی باشد، همیشه یک داستان معنی دار برای گفتن یا در پشت آن / آنها من آقای واتس شخصیت بسیار جالب در این رمان را پیدا کردم چون او با یکی از روستاییان ازدواج کرد و برای اینکه با او باقی بماند و از طریق سختی هایش به او کمک کند، مجبور شد همه چیز را که در نیوزیلند داشت، کنار بگذارد. او زندگی خود را در دنیای سفید به حال خود رها کرد و با زندگی جدید او در دنیای سیاه سازگار شد. او به این زندگی جدید خیلی خوب اقتدا کرد اما با کسی صحبت نکرد و تصمیم گرفت که کسی را دوست ندارد. آقای واتس نیز به خاطر عشق واقعی او برای بچه های روستا علاقه مندم. اگرچه او این را خوب نفهمید، او نیز تلاش کرد و به آنها کمک کرد تا چیزهای جدیدی را در دنیای بیرون بیاموزند که همه آنها در مورد آن فکر کرده اند. در کل، این رمان زیبایی، گرم شدن و چرخاندن قلب عالی است !! من این رمان را به هر کسی که می خواهد خود را به چالش بکشد در حالی که خواندن آن را نمی گریه توصیه می کنم.

مشاهده لینک اصلی
قلبخواری این داستان داستان است، اما محل و جنگ در حال انجام است داستانی است. این تنظیم جزیره Bougainville در اوایل 1990s پس از محاصره است. شورشیان در جنگل هستند، پوست قرمز (از پاپوآ گینه نو - تا آنجا که من می توانم از خواندن در مورد این درگیری در ویکی پدیا بگویم) مبارزه با شورشیان و روستاییان گرفتار بین، قادر به از جزیره و قربانیان از هر دو شورشی و سرخ پوست. ما ملاقات ماتیلدا و مادرش را در یک روستای کوچک در جزیره زندگی می کنیم و در میان آنها زندگی می کنیم، یک مرد سفید پوست ازدواج کرده با یک جزیره ای جزیره ای. مرد سفید، کمی از رمز و راز و یک نمایش است، اما او می رسد و ارائه می دهد تا به کودکان آموزش دهد. او این را به شیوه ای فوق العاده ای انجام می دهد؛ با خواندن انتظارات بزرگ توسط چارلز دیکنز با صدای بلند به آنها. کودکان، به ویژه ماتیلدا، در داستان گنجانده شده اند و راهی برای ترک زندگی خود را به طور موقت از طریق کلمات یک کتاب می آموزند. نام آقای سفید آقای واتس است اما او برای آقایان قرمز پوست می آید که می خواهند بدانند این پ Pip چیست. Pip شخصیتی از انتظارات بزرگ است، اما این توضیح اعتقاد ندارد که منجر به عواقب وحشتناکی شود. آقای واتس همچنین والدین را به کالس درس دعوت می کند تا به آنچه می دانند یاد دهند. این یک کلاس قابل توجه است. در این کتاب خواندن خیلی کم بود زیرا از خشونت اجتناب ناپذیر ترسیدم. مدتها است که همه چیز تمام شده است و ماتیلدا در استرالیا زندگی می کند و می خواهد برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد آقای وات. تعجب آور است که یاد بگیریم آنچه را که او می بیند و درک آن به تصویر کلی از آقای وات است. و ماتیلدا، خوشحالم که او تصمیم خود را در پایان کتاب انجام می دهد.

مشاهده لینک اصلی
من افکار را درباره این کتاب پیچیده کرده ام. از یک طرف، این تقاضای طبیعی برای دوستداران کتاب است؛ زیرا ما کتابهایمان را دوست داریم. بنابراین داستان در مورد آوردن تعجب و تخیل یک کتاب عالی برای کودکان تحت تعقیب، جذاب است. از سوی دیگر، این دیدگاه یک دیدگاه است که کریستوفر هیتنز را افتخار می کند. Hitchens نوشته است که ادبیات از شکوه بی نهایت است و ذهن و روح را حفظ می کند و شخصیت سرباز این کتاب، یک عارف شیطانی است که بحران را در روایت را ماتیلدا در مورد ایمان اولیه خود familys تحریک می کند. این ایمان ترکیبی از دانش کتاب مقدس و عرفان دایره ای از ذهنیت اولیه. آقای واتس تنها مرد سفید پوست در جزیره سیاه است و به وظیفه خود در تدریس با اطمینان از دانش او از انتظارات بزرگ و آقای دیکنز می پیوندد. هز آن کسی است که بومیان را دعوت می کند تا در هر موردی که دوست دارند صحبت کنند. این است که او، اگر چه عجیب و غریب است، باز است و دارای امتیاز دیگر است. در حالی که مادر ماتیلد می خواهد با شک و تردید خود مخالفت کند و به طور مستقیم در مورد عدم اعتقادش با او مقابله کند. او در نهایت کتابش را سرقت می کند و مسئول فاجعه های متعددی است که بر خانواده اش وارد می شود. اما داستان پیچیده تر از این است، زیرا در نهایت مادر ماتیلدا برای آقای واتس فداکاری می کند. و آقای واتس به نظر می رسد کمتر از یک شخص از Matilda معتقد است که او باشد. او یک روحانی به معنای اصلی است، یک بازیگر، یک مرد نقش مهمی دارد. و بنابراین من به پایان کتاب ناامید شدم تا یک نویسنده دیگر را به تصویر بکشد که این شکاکیت را به عنوان یک شخصیت پر جنب و جوش و متعارف در نظر بگیرد.

مشاهده لینک اصلی
من این کتاب را صرفا براساس نامش انتخاب کردم. انتظارات بزرگ، رمان مورد علاقه دیکنز من است، و توضیح داد که چگونه این تنها کتاب در کلاس در روستای یک جزیره اقیانوس آرام بود که من فکر کردم جالب بود. من نمیدانستم چقدر این کتاب مرا گرفتار کند. این داستان داستان نوجوانی نوجوان Mathilda و اولین روز او در مدرسه است که معلم او تنها مرد سفید در روستای آقای واتس است. آقای واتس هر فصل به دانش آموزان هر فصل را بخواند تا زمانی که به پایان برسند. این کتاب در مورد چگونگی ارتباط این کودکان با داستان و چگونگی درک ویکتوریا انگلستان در زمینه زندگی خود بحث می کند. همچنین داستان های سنتی تر از این جزیره را معرفی می کند، با مادرانی که در حال آمدن هستند و داستان های خود را، داستان ها و توصیه های خود می گویند. با این حال، خواندن کلاس درس GE به ندرت از طریق این کتاب تکمیل شده است، و داستان پس از آن به نوبه خود دراماتیک و وحشیانه با جنبه های جنگ داخلی می پردازد. اینها در نیمه اول کتاب اشاره شد، اما پس از آنکه کودکان به خواندن GE پایان دادند، ناگهان به زندگی ادامه می دهند، به طرز خارق العاده و وحشیانه زندگی همه افراد روستا را تحت تاثیر قرار می دهند. از این نقطه عطفی در داستان تا انتها، من کتاب را نتوانستم قرار دهم. آن را با جنبه های داستان قصه، تخیل، دین و عشق بررسی می کند. من به شدت این کتاب را توصیه می کنم، اما نه اگر شما فقط پس از یک @ کرکی @ خواندن. این کتاب می رود بسیار عمیق تر، و آن را فریبنده و مزاحم است.

مشاهده لینک اصلی
من این کتاب را دوست داشتم - این یک داستان عالی در خالص ترین داستان داستان سرایی بود. در حالی که دوستان دیگر گفتند که آنها شخصیت های بومی را به صورت کارتونی کشف کردند، احساس می کردم آنها یک تصویر خوب از افرادی هستند که زندگی منزوی را زندگی می کردند و چیزهای جدیدی را یاد می گرفتند. در واقع من واقعا به تقسیم بین آقای وات و ساکنان جزیره فکر نمی کردم به عنوان یک مورد اجتماعی طبقه بندی شده - من از داستان برای آن چه که بود، لذت بردم، نه به دنبال کلیشه های نژادی و یا دلیل برای مخالفت با نحوه نمایش مردم. من همچنین اعتقاد ندارم که مردم زندگی ساده ای را زندگی می کنند که دلیل آن این است که آنها را به عنوان گنگ رفتار کنند. رشد در یک شهر کوچک، جایی که من برای جهان بزرگ و اطلاعات جدید به طور روزانه خسته شدم، می توانستم به نیاز به اطلاعات جدید، قدرت تخیل و ایده ی ساخت چیزی بیشتر از خودم از آنچه که از آن آمده بود در ابتدا، آقای پاپ به منزله یک داستان لذت بخش بود که باعث شد که با صدای بلند بخوانم. یکی از چیزهای مورد علاقه من در مدرسه ابتدایی بود که از یک کتاب خواند. سر به پایین میز، ما به مکانهای جدید منتقل شدیم، شخصیت های جدیدی را دیدیم و فرصتی برای رویارویی گذاشتیم. من از ایده ها و مکان هایی که در منزل ندیده بودم، شنیده بودم که من را کنجکاو ساخته بود و به من این ایده را داد که چیزی فراتر از شهر کوچک من بود. مری پاپ من را غرق کرد - خندیدم، لبخند زدم، احساس خجالت و تقریبا گریه در قطار در راه خانه. این یک داستان واقعا لذت بخش بود که عالی بود از اولین جمله تا آخرین.

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب آقای پیپ


 کتاب رفته،عزیزم،رفته
 کتاب داستان عاشقانه ی سرقت
 کتاب گردهمایی
 کتاب در کام نهنگ
 کتاب جنگاوران اخترناو
 کتاب تابستان مرگ و معجزه